fbpx

Poczesna

Był ośrodek zdrowia, będzie reprezentacyjna przestrzeń publiczna

fot. Aneta Nawrot/Urząd Gminy Poczesna

Budynek byłego ośrodka zdrowia przy ulicy Targowej w Nieradzie przeszedł już do historii. Gmina zburzyła budowlę, a na działce ma powstać plac rekreacyjny. 

Wyburzenie wysłużonego budynku, który przez kilkadziesiąt lat był siedzibą miejscowego ośrodka zdrowia, jest konsekwencją oddania do użytku nowoczesnej placówki medycznej w Michałowie. Samorząd Poczesnej przeznaczył na nią ponad 1,5 mln zł. Pacjentów przyjmuje już od niemal dwóch lat.

Funkcjonalny obiekt mieści gabinety lekarskie, gabinet stomatologiczny oraz zabiegowy. Pacjenci mają ponadto do dyspozycji przestronne poczekalnie, a ci najmłodsi zyskali kącik zabaw. Jego otoczenie ładnie zagospodarowano, a dla zmotoryzowanych przygotowano duży parking. Nie bez znaczenia jest również jego bardzo dobre skomunikowanie.

– Po przeniesieniu ośrodka uznano, że wysłużone pomieszczenia są zbyt zniszczone i ich remont byłby całkowicie nieopłacalny. Dlatego zapadła decyzja o rozbiórce pustostanu. Budynek został rozebrany. Teren wkrótce zostanie uprzątnięty i przygotowany pod nową, służącą społeczności Nierady inwestycje – informuje Aneta Nawrot z biura prasowego urzędu gminy.

Decyzja o rozbiórce była poprzedzona szeregiem konsultacji z mieszkańcami. Działka przy ulicy Targowej ma zmienić swoje przeznaczenie. Ustalono, że powstanie tam reprezentacyjny plac rekreacyjny, gdzie miło mają spędzać wolny czas zarówno starsi, jak i najmłodsi mieszkańcy miejscowości. To z myślą o nich wybudowany zostanie plac zabaw. 

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter