fbpx

Poczesna

Coroczny plebiscyt sportowy. Z Częstochowy z wyróżnieniem wrócili Natalia Grzyb i wójt Ujma

fot. Urząd Gminy Poczesna

Po raz sześćdziesiąty piąty rozstrzygnięty został plebiscyt na najpopularniejszego w regionie zawodnika, trenera i działacza sportowego w minionym roku.

Organizatorami uroczystości, która odbyła się w częstochowskim ratuszu, była Regionalna Rada Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie przy współpracy z tamtejszym magistratem. W gronie wyróżnionych osób znaleźli się sportowcy reprezentujący zarówno gry zespołowe, jak i indywidualne konkurencje. Obecni byli drużynowi i indywidualni mistrzowie świata oraz Europy, a także medaliści mistrzostw Polski.

Plebiscyt tradycyjnie oparty został na trzech głównych kategoriach w podziale na zawodników, trenerów i działaczy sportowych. W podkategorii „Sport bez barier” rada miejscowego PKOl-u doceniła Natalię Grzyb, badmintonistkę z UKS Jedynka Częstochowa/ABRM Poczesna. Z kolei wójt Krzysztof Ujma był jedną z osób, która otrzymała statuetkę w ramach podziękowania za pomoc, współpracę i wsparcie działalności Regionalnej Rady Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie.

To nie jedyne gminne akcenty, jakie wybrzmiały podczas wspomnianego spotkania. O część artystyczną, podsumowującą plebiscyt, zadbali bowiem Maria Pietrzak i Jakub Wójcik, artyści z Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej.

– Gratulujemy wszystkim sportowcom, trenerom i działaczom osiągniętych wyników sportowych, dziękując za chwile wzruszeń i emocji sportowych dostarczonych w ubiegłym roku. Dziękujemy także trenerom, działaczom i opiekunom za ich pracę oraz przekazywaną podopiecznym pasję. Sportowcom życzymy udanych startów, bicia własnych rekordów, przełamywania słabości i osiągania najwyższych sportowych laurów – komentuje wójt Krzysztof Ujma.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter