fbpx

Poczesna

Doskonały wynik na mistrzostwach świata. Wielki sukces lokalnego warcabisty

fot. Anna Polinceusz

Szymon Polinceusz zajął piąte miejsce podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata w warcabach stupolowych, które odbyły się na przełomie października i listopada w Turcji. Był jednym z siedmiorga zawodników z Polski.

O mistrzowski tytuł rywalizowali reprezentanci dziewiętnastu krajów. W Izmir, trzecim co do wielkości mieście Turcji, oprócz przedstawicieli gospodarzy oraz rodzimej ekipy pojawili się warcabiści z Białorusi, Brazylii, Burkina Faso, Czech Chin, Francji, Włoch, Węgier, Kazachstanu, Łotwy, Litwy, Mongolii, Holandii, Rosji, Surinamu i Ukrainy.

Warcaby stupolowe to dyscyplina sportowa będąca międzynarodową odmianą znanej gry planszowej. Powstała we Francji w pierwszej połowie osiemnastego wieku. Od tradycyjnych warcabów różni ją przede wszystkim większy rozmiar planszy. Ponadto zamiast standardowych sześćdziesięciu czterech pól tutaj jest ich sto.

Szymon Polinceusz to zawodnik lokalnego klubu Grom Złota Dama Poczesna. Swoje piąte miejsce w turnieju zawdzięcza znakomitej postawie w grze błyskawicznej.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter