fbpx

Poczesna

Dzięki pozyskanej dotacji zakupią wóz dla strażaków

fot. Pixabay

Gmina uzyskała dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego do zakupu średniego pojazdu ratowniczo-gaśniczego. 17 maja przedstawiciele samorządu podpisali w Rybniku stosowną umowę w tej sprawie.

Dzięki pozyskanej dotacji, Ochotnicza Straż Pożarna z Huty Starej A otrzyma wkrótce do dyspozycji sprzęt, który ma służyć przeciwdziałaniu i usuwaniu skutków klęsk żywiołowych. Urzędnicy zaczęli już poszukiwania dostawcy. Zakup współfinansowany jest w ramach działania wzmacniania potencjału służb ratowniczych. Fundusze zewnętrzne pokryją ponad 689 tys. zł inwestycji. Całkowity koszt zakupu oszacowany został na około 810 tys. zł.

W tym roku zarząd województwa wybrał do dofinansowania dwadzieścia osiem projektów. Wsparcie można było pozyskać na rzecz OSP funkcjonujących w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. O dofinansowanie ubiegać się mogły jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia oraz organizacje pozarządowe. W powiecie częstochowskim pieniądze udało się pozyskać tylko trzem beneficjentom.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter