fbpx

Poczesna

Jest oświetlenie. Gmina rozwiązała jeden z dwóch problemów okolicznych mieszkańców

fot. Agnieszka Pietrzak/Urząd Gminy Poczesna

Zakończyła się budowa oświetlenia w ciągu ulicy Granicznej w miejscowości Kolonia Poczesna. Okoliczni mieszkańcy liczą, że samorząd wyremontuje również jej nawierzchnię.

Ulica Graniczna, jak sama nazwa wskazuje, zlokalizowana jest na granicy dwóch gmin – Poczesnej i Kamienicy Polskiej. Jakiś czas temu miejscowi uznali, iż ze względów związanych głównie z bezpieczeństwem warto by ją było porządnie oświetlić.

Radna Agnieszka Pietrzak oraz sołtys Jadwiga Strąk zainteresowały sprawą lokalne władze. Po zrealizowaniu niezbędnych procedur wzdłuż ulicy Granicznej, w części drogi należącej do gminy Poczesna, pojawiły się słupy oświetleniowe, na których zawisły energooszczędne lampy.

– Mieszkańcy są wdzięczni za rozwiązanie jednego z problemów. Jest bezpieczniej, szczególnie zimową porą, kiedy bardzo szybko zapada zmrok – podkreśla radna Pietrzak.

Całość kosztowała gminny budżet blisko 42 tys. zł. Pieniądze wyasygnowano ze środków zeszłorocznego funduszu sołeckiego. Do załatwienia pozostała jeszcze poprawa nadgryzionej zębem czasu i solidnie wyeksploatowanej nawierzchni.

– W tym przypadku sprawa jest bardziej złożona, gdyż nie dotyczy jedynie spraw finansowych, ale przede wszystkim własnościowych – informuje Aneta Nawrot z Urzędu Gminy Poczesna. – Mieszkańcy graniczącej z obydwoma gminami ulicy rozmawiali o tej kwestii z włodarzami obu samorządów. Poszukujemy jak najlepszych rozwiązań, które przede wszystkim spełnią oczekiwania mieszkańców i będą dla wszystkich optymalne. W każdym razie problem dotyczący poprawy nawierzchni zostanie rozwiązany – dodaje.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter