fbpx

Poczesna

Już po remoncie. Lokalny ośrodek kultury zyskał nowe wnętrze

fot. Janusz Koniecki/GCKIiR

Zakończyła się modernizacja jednego z pomieszczeń w siedzibie Gminnego Centrum Kultury Informacji i Rekreacji w Poczesnej.

Chodzi o salę, w której do tej pory mieścił się powstały w 2003 roku Ludowy Klub Sportowy „Grom-Złota Dama”. Jak informuje dyrekcja GCKIiR, środki na przeprowadzenie remontu pozyskane zostały ze źródeł zewnętrznych. Ten natomiast był niezbędny, gdyż dotychczasowy wystrój sali pamiętał jeszcze lata siedemdziesiąte ubiegłego stulecia. Zakres prac objął wykonanie gipsówki, malowanie, zakup nowych mebli i oświetlenia.

Klub, który nadal będzie korzystał z tego pomieszczenia, prowadzi dwie sekcje – warcabów stupolowych oraz tenisa stołowego. Znany jest z licznych sukcesów nie tylko na arenie krajowej, ale również międzynarodowej. Jego zawodnicy od lat powoływani są do kadry narodowej, gdzie reprezentują kraj na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy oraz Młodzieżowych Mistrzostwach Świata.

Swoją siedzibę „Grom-Złota Dama” będzie teraz dzielił z pracownią muzyczną. Będą w niej prowadzone indywidualne zajęcia muzyczne dla dzieci i młodzieży.

– Od zawsze pracownia muzyczna stanowiła wyznacznik ciekawych i wartościowych wydarzeń, które były katalizatorem najlepszych wspomnień, bo kultura broni się sama – przekonuje Iwona Skorupa, dyrektor GCKIiR-u. – Zapraszamy wszystkich, by odkrywali swoje talenty razem z nami podczas warsztatów, treningów sekcji warcabowej, koncertów, indywidualnych lekcji czy podczas codziennych spotkań. Oczywiście, kiedy to będzie już możliwe – po zakończeniu pandemii. To ma być ucieleśnieniem marzeń, spotkań młodych talentów, w którym drzwi są otwarte dla wszystkich i każdy będzie się czuł jak u siebie – dodaje.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter