fbpx

Poczesna

Nowy ośrodek zdrowia już przyjmuje pacjentów

fot. Urząd Gminy w Poczesnej

Choć uroczyste otwarcie nowej gminnej inwestycji nastąpi 30 października, to już od tygodnia mieszkańcy mogą korzystać z usług medycznych oferowanych w nowoczesnym i funkcjonalnym budynku Ośrodka Zdrowia mieszczącego się przy ulicy Lazurowej w Michałowie.

Obiekt zastąpił dotychczasową placówkę z miejscowości Nierada. Samorząd Poczesnej przeznaczył na niego ponad 1,5 mln zł. Są w nim cztery gabinety lekarskie, gabinet stomatologiczny oraz zabiegowy. Pacjenci mają ponadto do dyspozycji przestronne poczekalnie, a ci najmłodsi zyskali kącik zabaw. Jego otoczenie ładnie zagospodarowano, a dla zmotoryzowanych przygotowano duży parking.

– Ośrodek usytuowany jest na styku trzech miejscowości. Jest dobrze skomunikowany. Poza transportem indywidualnym, dotarcie do niego ułatwia komunikacja publiczna, co jest niezwykle istotne w przypadku chociażby seniorów. Budynek przystosowano oczywiście również do potrzeb osób niepełnosprawnych. To bardzo dobra inwestycja, która będzie dobrze służyć naszym mieszkańcom – komentuje wójt Krzysztof Ujma.

Newsletter

Poruszanie się wzdłuż DK 91 naraża życie i zdrowie. Wójt apeluje do parlamentarzystów o wsparcie

Kłomnice

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Jednostka OSP w Zawadzie ma już sto lat. Druhowie zapraszają do wspólnej zabawy

Kłomnice

Delegacja z KRUS-u przyjechała do Kosek, by jednej z mieszkanek zaśpiewać z okazji setnych urodzin

Panki

Newsletter