fbpx

Poczesna

Nowy ośrodek zdrowia już przyjmuje pacjentów

fot. Urząd Gminy w Poczesnej

Choć uroczyste otwarcie nowej gminnej inwestycji nastąpi 30 października, to już od tygodnia mieszkańcy mogą korzystać z usług medycznych oferowanych w nowoczesnym i funkcjonalnym budynku Ośrodka Zdrowia mieszczącego się przy ulicy Lazurowej w Michałowie.

Obiekt zastąpił dotychczasową placówkę z miejscowości Nierada. Samorząd Poczesnej przeznaczył na niego ponad 1,5 mln zł. Są w nim cztery gabinety lekarskie, gabinet stomatologiczny oraz zabiegowy. Pacjenci mają ponadto do dyspozycji przestronne poczekalnie, a ci najmłodsi zyskali kącik zabaw. Jego otoczenie ładnie zagospodarowano, a dla zmotoryzowanych przygotowano duży parking.

– Ośrodek usytuowany jest na styku trzech miejscowości. Jest dobrze skomunikowany. Poza transportem indywidualnym, dotarcie do niego ułatwia komunikacja publiczna, co jest niezwykle istotne w przypadku chociażby seniorów. Budynek przystosowano oczywiście również do potrzeb osób niepełnosprawnych. To bardzo dobra inwestycja, która będzie dobrze służyć naszym mieszkańcom – komentuje wójt Krzysztof Ujma.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter