Poczesna

Poczesna zaprasza do udziału w bożonarodzeniowym konkursie

fot. Pixabay

Gminne Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej zaprasza do wzięcia udziału w powiatowym konkursie na tradycyjne ozdoby choinkowe. Inicjatywie mającej poszerzać i popularyzować wiedzę o polskich zwyczajach i obrzędach bożonarodzeniowych patronuje wójt gminy Krzysztof Ujma, a współorganizatorem przedsięwzięcia jest częstochowskie starostwo.

Swój akces do konkursu może zgłosić każdy chętny. Nie ma ograniczenia wiekowego, choć jury prace będzie oceniać w sześciu kategoriach – od przedszkolaków poczynając, poprzez dzieci z klasy od I-III, IV-VI i VII-VIII szkół podstawowych, młodzież z placówek ponadpodstawowych i na dorosłych kończąc.

– Celem konkursu jest rozwijanie myślenia otwartego i twórczego, propagowanie wśród dzieci i młodzieży naturalnych technik plastycznych, jako środka wypowiedzi plastycznej, jak również bogactwa zwyczajów ludowych związanych z czasem Bożego Narodzenia – mówi Iwona Skorupa, dyrektor GCKIiR w Poczesnej.

Komisja oceniająca wytwory artystycznej ekspresji będzie brała przede wszystkim pod uwagę to czy prace wykonane są z naturalnych surowców, a ich wzory zaczerpnięte z ludowych tradycji. Należy je opatrzyć opisem zawierającym wymagane dane o uczestniku, jak imię i nazwisko, wiek, klasa, adres szkoły bądź placówki, którą reprezentuje autor lub adres prywatny. Ważne, by wraz z rękodziełem nie zapomnieć o dołączeniu klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych. Można je pobrać ze strony kulturapoczesna.pl lub bezpośrednio w siedzibie GCKIiR przy ulicy Modrzewiowej 3.

Termin nadsyłania prac upływa dnia 1 grudnia. Dla najlepszych przewidziano cenne nagrody.

Promocja

 

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter