fbpx

Poczesna

Pomóż Natalii kupić specjalistyczny wózek i wesprzeć ją w realizowaniu sportowej pasji

fot. Pixabay

Z jednej strony boryka się z niepełnosprawnością, a z drugiej jest utytułowaną zawodniczką para-badmintona. Natalia Grzyb zbiera fundusze na wózek sportowy.

Mieszkającej na terenie gminy zawodniczce nowy sprzęt pozwoli wejść na wyższy poziom gry oraz pomoże uzyskać licencję na udział w turniejach międzynarodowych o wyższej randze. Dziewczyna, choć trenuje zaledwie od trzech lat, ma już na swoim koncie wiele sukcesów. I to zarówno na gruncie krajowym, jak i zagranicznym.

Swoją przygodę z para-badmintonem rozpoczęła gdy została zawodniczką Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” Częstochowa/ABRM Poczesna. To filia warszawskiej Akademii Badmintona Roberta Mateusiaka, jednego z najwybitniejszych polskich zawodników tej dyscypliny. Mistrza Europy w grze mieszanej oraz olimpijczyka z Sydney, Aten, Pekinu, Londynu oraz Rio de Janeiro.

Ogłoszenie wyborcze

– Oczywiście działalność sportowa wymaga nakładów finansowych – mówi Paweł Wiśniewski, trener Natalii. – Udział w zawodach to przede wszystkim transport, ale i opłaty startowe, wyżywienie, noclegi oraz codzienne treningi. Bardzo dużym wsparciem dla działań klubu i jednocześnie dla sukcesów Natalii jest gmina Poczesna – podkreśla trener.

By jednak sfinansować zakup wózka konieczne było uruchomienie zbiórki. Każdy, kto chciałby wesprzeć sportowe aspiracje dziewczyny, może dokonać dowolnej wpłaty darowizny na konto Fundacji Polsat o numerze: 21 1680 1248 0000 3333 4444 5555. W tytule przelewu koniecznie trzeba wpisać: Natalia Grzyb 2337.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter