fbpx

Poczesna

Prace przy Wierzbowej i Ceramicznej zakończone. W najbliższym czasie remont ulicy Jodłowej

fot. Fotolia

Dobiegły końca modernizacje liczącego około kilometra odcinka ulicy Wierzbowej w Bargłach i ponad półkilometrowego traktu ulicy Ceramicznej w Korwinowie. Wkrótce rozpocznie się procedura związana z przebudową ulicy Jodłowej w Brzezinach Kolonii. Wciąż też trwają prace przy drogach powiatowych.

W ramach przeprowadzonych w Bargłach i Korwinowie robót budowlanych wykonano między innymi korygujące frezowanie istniejących nawierzchni, ułożenie nowych, a także przebudowę poboczy i czyszczenie rowów. Na realizację tych zadań gmina otrzymała pięćdziesięcioprocentowe dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Na zastrzyk gotówki miejscowy samorząd może liczyć również w przypadku przebudowy drogi biegnącej wzdłuż ulicy Jodłowej w miejscowości Brzeziny Kolonia. Wartość tego zadania szacuje się na blisko 250 tys. zł. W ramach tego zadania drogowcy zajmą się remontem czterystumetrowego odcinka.

Gmina realizuje także dużą inwestycję infrastrukturalną wspólnie z powiatem częstochowskim. Chodzi o przebudowę ciągu dróg na odcinku od Huty Starej A do Poczesnej oraz tą pomiędzy Mazurami i Młynkiem. Realizowane od ubiegłego roku prace obejmują położenie nowej nawierzchni na łącznej długości 4,3 kilometra i 1,8 kilometra chodnika.

– Zakres tych prac obejmuje też przebudowę skrzyżowań, budowę zatok autobusowych i peronów przystankowych, a także oznakowanie oraz wyznaczenie przejść dla pieszych. Warta 7,6 mln zł inwestycja w połowie sfinansowana zostanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Drugą połowę po równo pokryje nasza gmina i starostwo powiatowe – mówi wójt Krzysztof Ujma.

Okazuje się, że kompleksowej przebudowy doczeka się i droga powiatowa w ciągu ulicy Południowej oraz Łąkowej w Poczesnej. Ponad trzykilometrowy odcinek prowadzący od DK1 do ulicy Wierzbowej wykonany zostanie głównie za pieniądze unijne. To około 3,1 mln zł z ponad 4 mln zł całego dofinansowania. Reszta kwoty – blisko 1,2 mln zł pochodzić będzie z budżetu państwa.

– Zgodnie z podpisaną w połowie kwietnia umową o dofinansowanie, wartość całego zadania, na które składa się dokumentacja projektowa i roboty budowlane, wynosi ponad 6,4 mln zł. Przebudowa dotyczyć będzie jezdni wraz z wymianą podbudowy, budowy chodnika dla pieszych i ronda w miejscu skrzyżowania z ulicą Chabrową – dodaje wójt Ujma.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter