fbpx

Poczesna

Reprezentacja Poczesnej wygrała powiatową spartakiadę

fot. Paweł Wiśniewski/Urząd Gminy Poczesna

Prawie pół tysiąca zawodników rywalizowało ze sobą podczas V Spartakiady Gmin Powiatu Częstochowskiego. Rodzima drużyna w pięknym stylu pokonała konkurentów z innych samorządów.

Uczestnicy zmagali się ze sobą w kilkunastu konkurencjach. Organizowaną od kilku lat spartakiadę charakteryzuje nie tylko dobra zabawa i ogólny entuzjazm uczestniczących w niej osób, ale i to, że rywalizują w niej zawodnicy różnej płci i w różnym wieku.

– W zasadzie od uczniów szkół podstawowych do seniorów – mówi Iwona Skorupa, dyrektor Gminnego Centrum Kultury Informacji i Rekreacji w Poczesnej. – Ponadto zawody sportowe odbywają się w klasycznych dyscyplinach takich jak piłka nożna, tenis stołowy czy siatkówka, ale mamy też takie konkurencje jak przeciąganie liny, rzut wałkiem czy trzymanie ciężarka. Najwięcej emocji dostarczyła jednak typowo mokra konkurencja pod nazwą „dziurawe wiadro” – dodaje.

Jak podkreśla szefowa pocześniańskich animatorów kultury, organizacyjnych planów tegorocznej edycji, która miała miejsce tym razem w Blachowni, nie pokrzyżowała nawet kapryśna pogoda.

W klasyfikacji zespołowej reprezentacja Poczesnej zdobyła zaszczytne pierwsze miejsce. Druga lokata przypadła w udziale gminie Mykanów, a trzecią pozycję na pudle zajęła drużyna z Koniecpola.

– Współzawodnictwo sportowe zaczyna się od najmniejszych boisk, bieżni w gminach, powiatach, dopiero potem wyłaniamy mistrzów województwa i Polski. I to od zaangażowania nauczycieli, rodziców i trenerów w dużej mierze zależy czy uda się w młodych ludziach zakrzewić miłość do sportu – komentował wyniki zawodników ze swojej gminy wójt Krzysztof Ujma.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter