fbpx

Poczesna

Ruszyła rekrutacja do gminnego żłobka. Potrwa do 25 lutego

fot. Pixabay

Rodzice dzieci z terenu gminy Poczesna mogą od 5 lutego składać wnioski o przyjęcie swoich pociech do żłobka w Hucie Starej B.

Kwalifikacja dotyczy maluchów w wieku od trzynastego miesiąca życia do lat trzech. Największe szanse na przyjęcie będą miały dzieci obojga rodziców, jak i tych samotnie wychowujących, którzy pracują zawodowo lub uczą się w systemie dziennym, a nie przebywają na urlopach macierzyńskich, rodzicielskich czy wychowawczych. Komisja kwalifikacyjna weźmie także pod uwagę aspekt występujących niepełnosprawności kandydata czy też któregoś z członków jego rodziny. Rozważana będzie ponadto kwestia wielodzietności rodziny.

Na dostarczenie wymaganych dokumentów jest czas do 25 lutego. Warto się pospieszyć, gdyż w przypadku liczby zgłoszeń przewyższających dostępną ilość miejsc, rozstrzygającym kryterium będzie termin złożenia dokumentów aplikacyjnych.

Utworzenie żłobka w Hucie Starej B stało się możliwe dzięki pozyskaniu przez gminę 167 tys. zł dofinansowania z resortowego programu Maluch Plus, którym rząd wspiera tworzenie instytucji opieki nad dziećmi do lat trzech. Na rzecz działalności, która ma być prowadzona wyasygnowano sześć lokali w budynku wielorodzinnym mieszczącym się przy ulicy Bocznej 1. Dostosowanie pomieszczeń do wymogów opieki nad najmłodszymi mieszkańcami kosztowało niemal 400 tys. zł.  

Wniosek [pobierz tutaj] w zamkniętej kopercie, wraz z dopiskiem „Rekrutacja do Gminnego Żłobka w Hucie Starej B”, należy składać w przedszkolu mieszczącym się w tej miejscowości przy ulicy Czystej 1. Informacja o zakwalifikowanych dzieciach ma zostać podana w dniu 1 marca.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter