fbpx

Poczesna

Spektakl na jubileusz. Z przytupem podsumowano dziesięć lat działalności gminnych zespołów

fot. GCKIiR w Poczesnej

2 października w hali w Poczesnej miał miejsce Taneczny Spektakl Jubileuszowy „Stworzenie Świata”. To wydarzenie, które miało uświetnić dziesięć lat funkcjonowania zespołów Iskierki, Błysk, Takt i Rytm.

Choreografię przygotowała Paulina Peryga, instruktor z Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej i od dekady kierownik artystyczny rodzimych grup tanecznych, które specjalizują się w tańcu współczesnym, improwizacji ruchowej i ekspresji scenicznej. Prowadzone przez Perygę zespoły tworzą etiudy i spektakle taneczne.

– Zespoły z Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej istnieją ponad dziesięć lat i już zdążyły zdobyć serca publiczności i uznanie jury na festiwalach, konkursach, przeglądach tanecznych i teatralnych, zajmując czołowe lokaty. Od września 2018 roku zajęcia odbywają się w sali z lustrami i poręczą do ćwiczeń. Została utworzona sala baletowa. W 2017 powstała najmłodsza grupa „Iskierki”, dla których zostały utworzone zajęcia baletowe – podkreśla Iwona Skorupa, dyrektor GCKIiR.

Wspomniane wydarzenie spotkaoł się z wyjątkowo dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności.

– Tematyka poruszana w układach choreograficznych to głównie problemy i niedostosowanie współczesnego człowieka, jego zagubienie i duchowa wrażliwość dotkliwie odsłonięta w dzisiejszym świecie poddanym dyktatowi pieniądza, pośpiechu i zysku – dodaje dyrektor Skorupa.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter