fbpx

Poczesna

Spore zainteresowanie powiatowym konkursem plastycznym

fot. Pixabay

Pięćdziesiąt trzy prace wpłynęły na tegoroczną edycję Wielkanocnego Konkursu Plastycznego „Moja Wielkanoc”. Wydarzenie, które organizowane jest przez animatorów lokalnej kultury i starostwo powiatowe, co roku cieszy się sporym zainteresowaniem przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych.

Konkurs ma na celu propagowanie wśród dzieci i młodzieży różnych technik plastycznych jako środka wypowiedzi, rozwijanie otwartego i twórczego myślenia, pobudzanie wyobraźni, a także pielęgnowanie dorobku kulturowego i tradycji. Oceną nadesłanych prac zajęło się trzyosobowe grono pracowników Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej.

– Tegoroczny konkurs miał szczególny charakter – informuje Janusz Koniecki, jeden z jurorów. – Po raz pierwszy warunki uczestnictwa w nim uległy zmianie, tuż po jego rozpoczęciu. Wykonane w domu prace należało sfotografować, a następnie przesłać na adres mailowy organizatora. Szczególne warunki nie wpłynęły na chęć wzięcia udziału w konkursie. Przysłano łącznie pięćdziesiąt trzy prace – wyjaśnia.

Ze względu na panujące obostrzenia związane z epidemią, ocena wspomnianych prac również realizowana była na odległość z wykorzystaniem komunikacji internetowej. Jurorzy przyznali nagrody aż dwudziestu czterem osobom w podziale na cztery różne kategorie. Jak podkreśla Janusz Koniecki, będzie można je odebrać przed wakacjami. O szczegółach organizatorzy konkursu będą informować na facebook’owym profilu GCKIiR.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter