fbpx

Poczesna

Szkoła w Poczesnej wzbogaci się o mobilną pracownię multimedialną

fot. Pixabay

Szkoła Podstawowa w Poczesnej została jednym z laureatów zorganizowanego przez NASK Państwowy Instytut Badawczy, Ministerstwo Cyfryzacji oraz resort edukacji konkursu, w którym nagrodami są mobilne pracownie multimedialne. Do placówki trafi szesnaście laptopów, mających być wsparciem przy prowadzeniu lekcji i korzystaniu z internetowych zasobów edukacyjnych.

Adresowany on był do szkół z miejscowości liczących do 50 tys. mieszkańców. Ponadto musiała być ona zgłoszona do programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, zapewniającego szybki, szerokopasmowy i co najważniejsze bezpłatny internet w placówkach edukacyjnych oraz drugiego – mLegitymacja Szkolna.

Aby zwiększyć szanse na powodzenie, Katarzyna Karpowicz, uczennica siódmej klasy, przygotowała pod kierunkiem nauczyciela plastyki Iwony Nocoń pracę plastyczną, jak również zgłoszono szkołę do programów OSE Hero oraz CodeWeek.

Projekt OSE Hero ma na celu wspieranie oraz promocję aktywnych pedagogów, a także rozwój nauczania z zastosowaniem nowoczesnych technologii. Szkoła delegowała do niego nauczyciela biologii Michała Szczepanika. Drugi natomiast, polegający na zorganizowaniu wydarzeń związanych z programowaniem, koordynować będzie Urszula Muszalska, nauczycielka informatyki.

– Szkoła zagwarantowała sobie dostęp do bezpiecznego, szybkiego i bezpłatnego internetu oraz nowoczesną mLegitymację szkolną, którą uczniowie będą mieli w swoich smartfonach. Wygrana to także pozyskanie kompletu szesnastu laptopów do wykorzystywania przez uczniów. Dzięki mobilnej pracowni multimedialnej narzędzia cyfrowe można wykorzystywać podczas zajęć z dowolnego przedmiotu i w każdej sali lekcyjnej, nie tylko podczas lekcji informatyki – mówi Jadwiga Knapik, dyrektor szkoły.

Z terenu powiatu częstochowskiego nagrodzone zostały jeszcze cztery placówki – z Kusiąt, Cisia, Starego Cykarzewa i Lgoty Małej.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter