fbpx

Wręczyca Wielka

Uciekał przed drogówką. Miał zakaz prowadzenia pojazdów, a wcześniej zażył amfetaminę

fot. Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Na terenie gminy Wręczyca Wielka w ręce kłobuckiej drogówki wpadł 26-letni kierowca citroena, który najpierw nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, a następnie zaczął uciekać. Okazało się, że posiadał przy sobie substancje psychoaktywne i prowadził samochód, znajdując się pod ich działaniem. Mężczyzna ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

W położonej w gminie Wręczyca Wielka miejscowości Nowiny kłobucka drogówka rutynowo kontrolowała prędkość na drodze oraz sprawdzała stan trzeźwości kierowców. Gdy policjanci próbowali zatrzymać nadjeżdżający samochód do kontroli, kierowca gwałtownie zahamował, po czym zawrócił i odjechał.

– Policjanci ruszyli za nim w pościg, używając sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Ścigany pojazd kontynuował ucieczkę drogą asfaltową, a następnie polną, po czym zrezygnował i zatrzymał się za przejazdem kolejowym w miejscowości Kuleje – relacjonuje biuro prasowe kłobuckiej komendy.

Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że 26-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego kierował pojazdem wbrew orzeczonemu przez sąd zakazowi prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

– Zachowanie mężczyzny wskazywało, że mógł on znajdować się pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem stwierdziło, że mężczyzna był trzeźwy. Natomiast kontrola policyjnym narkotesterem dała wynik pozytywny dla amfetaminy. Następnie policjanci przeprowadzili przeszukania osoby, a także jego pojazdu i miejsca jego zamieszkania. I w tym wypadku policyjny nos nie zawiódł. Mężczyzna posiadał substancje psychotropowe w postaci amfetaminy – dodają policjanci.

Mężczyźnie przedstawiono pięć zarzutów. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, posiadanie substancji psychotropowej, prowadzenie pojazdu mechanicznego pod działaniem amfetaminy oraz wbrew orzeczonemu przez sąd zakazowi grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter