fbpx

Wręczyca Wielka

Z siekierą po Truskolasach. Za próbę ataku na policjanta może iść na długie lata za kraty

fot. Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Nawet dziesięć lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi gminy Wręczyca Wielka, który w trakcie policyjnej interwencji zamachnął się siekierą na jednego z policjantów.

23 stycznia oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o pijanym mężczyźnie, który chodzi po Truskolasach z siekierą i próbuje z nią wtargnąć do okolicznego sklepu.

– Na miejsce szybko został skierowany patrol. Mundurowi w czasie dojazdu napotkali mężczyznę prowadzącego rower, do którego przymocowany był koszyk, a w nim znajdowała się siekiera – relacjonuje zajście biuro prasowe Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.

Policjanci zatrzymali się obok mężczyzny i podjęli wobec 56-latka interwencję. Mężczyzna sięgnął nagle po siekierę i zamachnął się nią na jednego z funkcjonariuszy.

– Policjant wykazał się dużym refleksem i na szczęście uniknął uderzenia. Stróże prawa obezwładnili i zatrzymali mężczyznę. Po przebadaniu go na obecność alkoholu w organizmie okazało się, że ma ponad 2,1 promila – informuje biuro prasowe.

Agresor dwie noce spędził w policyjnym areszcie, a następnie został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza i został objęty policyjnym nadzorem. Za popełnione przestępstwo mieszkańcowi gminy Wręczyca Wielka grozi teraz kara nawet dziesięciu lat więzienia.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter