fbpx

Poczesna

W trzy godziny zebrali ponad pół tony śmieci. Wspólna akcja gminy i okolicznego marketu

fot. Aneta Nawrot/Urząd Gminy Poczesna

Pracownicy Leroy Merlin we współpracy z pocześniańskimi urzędnikami wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Wspólne przedsięwzięcie odbyło się ona pod hasłem „Myślę więc nie śmiecę. Zostań bohaterem naszej Ziemi”.

Trzy godziny trwało niedawne sprzątanie miejscowości Zawodzie, którego podjęli się pracownicy leżącego nieopodal marketu budowlanego oraz pracownicy urzędu gminy. Ci pierwsi zadbali o zaprowiantowanie i rękawice ochronne, drudzy z kolei o worki do segregacji śmieci i samochód, który na koniec wywiózł nieczystości na okoliczne wysypisko.

Finalnie udało się zebrać ponad pół tony odpadów porozrzucanych przez nieodpowiedzialnych bałaganiarzy. W kilkudziesięciu workach wylądowały głównie szklane butelki, których ciężar po zważeniu oszacowano na dwieście sześćdziesiąt kilogramów. Kolejne dwieście czterdzieści kilo stanowiły odpady zmieszane. Zebrano także czterdzieści kilo różnej maści tworzyw sztucznych.

– To bardzo udana akcja i nie wykluczamy podobnych wspólnych działań w przyszłości – komentuje wójt Krzysztof Ujma, który wraz z Fundacją Leroy Merlin i Fundacją Nasza Ziemia objął patronat nad tym przedsięwzięciem.

Posprzątany teren został wyposażony w puste worki na śmieci. Jak obiecują urzędnicy, kiedy tylko zostaną one napełnione, to zabiorą je pracownicy urzędu gminy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter