fbpx

Poczesna

Włączyli się w akcję sprzątania świata. Zaczęli od posprzątania okolicznych terenów

fot. Pixabay

W drugiej połowie września odbyła się 28. edycja akcji „Sprzątanie świata – Polska 2020”. W przedsięwzięcie, które tym razem realizowane było pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję” tradycyjnie włączyła się także gmina Poczesna.

– Na terenie naszej gminy działają stowarzyszenia, które w ramach działań statutowych uwzględniają zadania wynikające z ochrony środowiska. Włączyliśmy się bardzo aktywnie w międzynarodową kampanię, odbywającą się na całym świecie w trzeci weekend września. Sprzątamy śmieci zalegające poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania – informuje Renata Smędzik, sekretarz gminy.

Jak podkreślają miejscowi urzędnicy, nadrzędnym celem podjętych działań jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Do wspomnianej aktywności włączyły się takie organizacje, jak Stowarzyszenie Wspólnie dla Rozwoju Sołectwa Zawodzie oraz Stowarzyszenie Razem dla Wrzosowej.

– Była to wspólna lekcja poszanowania środowiska, promująca zakaz śmiecenia oraz segregację śmieci, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko – dodaje Smędzik.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter