fbpx

Poczesna

Z gminy wprost do polityki powiatowej? Były urzędnik chce zostać radnym

fot. Fundacja im. Edwarda, Jana, Józefiny Reszków

Robert Kępa blisko cztery lata spędził u boku wójta Kłomnic, pracując dla urzędu gminy. Teraz, ten znany w okolicy społecznik, w najbliższych wyborach zamierza ubiegać się o mandat w radzie powiatu.

W poprzednich wyborach Kępa walczył o fotel wójta. Tym razem chce zostać radnym powiatowym. Nie jest postacią anonimową. Od lat aktywnie działa na rzecz regionu, kierując między innymi Fundacją im. Edwarda, Jana, Józefiny Reszków, której jest prezesem. Podczas tegorocznej Krajowej Wystawy Rolniczej i Ogólnopolskich Dożynek Jasnogórskich w Częstochowie, zarządzana przez niego organizacja uhonorowana została pucharem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Okręg wyborczy prezesa Kępy obejmuje dwie sąsiadujące ze sobą gminy. To Kłomnice i Kruszyna. Informacja, że będzie zabiegał o zaufanie miejscowych wyborców nie była zaskoczeniem. Dlaczego jednak tym razem postanowił podjąć próbę wejścia na powiatowy szczebel samorządu?

– Zdecydowałem się na start w wyborach do powiatu ponieważ nie mogę zaakceptować faktu, że samorząd powiatowy rządzony jest od wielu lat przez ten sam układ polityczny. Przestał spełniać swoje funkcje – argumentuje Robert Kępa. – Z niepokojem obserwuję brak skutecznych działań związanych z ratowaniem transportu publicznego oraz ochroną przeciwpowodziową. Działania związane ze wsparciem rodziny, współpracą z organizacjami społecznymi oraz rozwojem inicjatyw kulturalnych od ponad dekady opierają się na tym samym i nie wykorzystują możliwości, jakie przynoszą nowe uwarunkowania prawne. Największy mój niepokój budzi sytuacja związana z infrastrukturą. Z jednej strony mamy propagandę sukcesu związaną z budową dróg przy udziale środków rządowych lub gminnych, z drugiej strony kilometry dziurawych i rozsypujących się dróg, brak chodników oraz bezpiecznych przejść dla pieszych. Musimy to zmienić – podkreśla.

W jego okręgu startuje niemalże trzydzieścioro kandydatów, w tym trzej dotychczasowi radni. Mimo tego liczy, że mieszkańcy zdecydują się poprzeć nową, młodą osobowość w polityce powiatowej.

– W życie samorządowe i społeczne Kłomnic i Kruszyny jestem zaangażowany od wielu lat. Jako młoda i ambitna osoba w swojej pracy zawsze ukierunkowany byłem na pozytywne zmiany oraz otwarty na nowe możliwości – przekonuje Kępa. – Zrealizowałem wiele projektów z obszaru kultury, edukacji, turystyki, sportu i infrastruktury rekreacyjnej, na które skutecznie pozyskałem środki zewnętrzne zarówno z Unii Europejskiej, jak i w ramach programów ministerialnych. W swojej działalności społecznej i zawodowej wspieram organizacje pozarządowe i aktywnych mieszkańców, dając im szansę rozwoju, pozyskania środków zewnętrznych i korzystania z możliwości, jakie przynosi zmieniający się świat. Jestem przekonany, że mieszkańcy wybiorą zmiany i nowe możliwości – dodaje kandydat.

Jakimi sprawami chce się zająć kiedy zdobędzie mandat radnego?

– Moim priorytetem będzie inicjowanie działań dających szansę rozwoju mieszkańcom i organizacjom społecznym – deklaruje. – Dziś na wsparcie starostwa powiatowego mogą liczyć tylko wybrani. Doprowadzę do tego, że samorząd powiatowy zacznie rozmawiać z mieszkańcami, konsultować z nimi najważniejsze decyzje. Wykorzystując możliwości jakimi są nowe programy rządowe oraz nowy okres programowania Unii Europejskiej, doprowadzę do poprawy infrastruktury drogowej i przeciwpowodziowej na naszym terenie – mówi Robert Kępa.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter