fbpx

Wręczyca Wielka

Zapisał się w historii kadry, a teraz został honorowym obywatelem rodzinnej gminy

fot. Facebook.com/KubaBlaszczykowski

Jakub Błaszczykowski odebrał tytuł honorowego obywatela gminy Wręczyca Wielka. Jako pierwszy w historii lokalnego samorządu.

Specjalną uchwałę nadającą mu to wyróżnienie miejscowi radni podjęli 26 lutego. W uznaniu za charakter, osiągnięcia zawodowe oraz szeroko zakrojoną działalność społeczną i charytatywną. Taką postawą przyczyniał się tym samym do znakomitej promocji rodzimych stron.

Uroczystość na cześć piłkarza odbyła się podczas zwołanej na tę okazję nadzwyczajnej sesji rady. Do auli Gminnego Ośrodka Kultury we Wręczycy Wielkiej przybyli samorządowcy, mieszkańcy, znajomi i rodzina pochodzącego z Truskolasów sportowca.

– To ogromny zaszczyt otrzymać to wyróżnienie. Doceniam tę nagrodę, bo jest dana od serca, od bliskich ludzi, jest dana od społeczeństwa, w którym się wychowałem – mówił wzruszony laureat.

33-letni obecnie Jakub Błaszczykowski to były kapitan reprezentacji narodowej w piłce nożnej. Opaskę tę nosił nieprzerwanie od 2010 do 2014 roku. Dwukrotnie, w latach 2008 i 2010, został wybrany najlepszym polskim piłkarzem, a 11 października ubiegłego roku, występując w meczu przeciwko Portugalii, rozegrał sto trzecie spotkanie w biało-czerwonych barwach, stając się tym samym rekordzistą wszech czasów pod względem liczby występów w polskiej kadrze. Aktualnie ma ich już o trzy więcej. Łącznie zaaplikował rywalom dwadzieścia jeden goli.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter